top of page

BİYOREAKTÖRLER

Hücrelerin ihtiyaç duyduğu çevresel koşulları (pH, sıcaklık, çözünmüş oksijen, besin konsantrasyonu vb.) taklit ederek laboratuvar ortamında doku/hücre gelişimini sağlayan biyoreaktörler, rejeneratif tıp ve doku mühendisliği alanlarında yaygın olarak kullanılan cihazlardır. BİMETRON, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen Ar-Ge projeleri kapsamında, 2012 yılından bu yana 3D hücre kültürü ve doku kültürüne yönelik biyoreaktör sistemleri üretmektedir. Ürünlerimiz modüler bir yaklaşımla tasarlandığından kullanıcı isteğine bağlı olarak modifiye edilebilmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişim kurunuz.

Perfüzyon Sistemleri

Biyoreaktor

Pratik kullanımlı ve hücre verimi açısından oldukça avantajlı olan perfüzyon sistemlerimiz doku mühendisliği/3D hücre kültürü çalışmalarında tercih edilmektedir.

Mekanik Uyarılı Sistemler

Biyoreaktör_Mekanik Uyarılı Sistemler

Artiküler kıkırdak, kas dokusu, tendon gibi vücut içinde yoğun ve karmaşık mekanik uyarılara maruz kalan dokuların gelişiminde fiziksel  uyarılar büyük  önem arz etmektedir. Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında  mekanik uyarı sağlayabilen dinamik kültür sistemlerinin firmamızca geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 
 

bottom of page